BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Opóźnienia na budowie stadionu w Kijowie

Komisja nadzwyczajna ukraińskiej Rady Najwyższej, powołana dla skontrolowania postępów prac przy rekonstrukcji stadionu Olimpijskiego w Kijowie, poinformowała, że opóźnienia prac budowlano-montażowych na obiekcie sięgają pięciu miesięcy.

Stanowisko komisji przedstawił jej przewodniczący, deputowany Partii Regionów Rawil Safiullin, po wysłuchaniu sprawozdania Rady Ministrów o przebiegu rekonstrukcji stadionu w Kijowie.

Ogólne opóźnienie w stosunku do harmonogramu prac budowlano-montażowych przy rekonstrukcji kompleksu Olimpijski - zdaniem specjalistów - wynosi około pięciu miesięcy, powiedział Safiullin. Przewodniczący komisji zarzucił także, że niedawno do harmonogramu prac wprowadzone zostały zmiany, co uznał za działanie niedopuszczalne.

Przedstawiono nam zmieniony grafik prac budowlano-montażowych. Jeszcze 20-30 dni wcześniej pracowaliśmy z innym harmonogramem. Któremu z nich wierzyć? Prawdę mówiąc, sam nie wiem. Różnice w terminach między tymi dwoma grafikami wynoszą trzy miesiące i więcej, dziwił się deputowany.

Z zarzutami parlamentarnej komisji nie zgadza się minister ds. rodziny, młodzieży i sportu Ukrainy Jurij Pawlenko. Występując na forum parlamentu zapewnił, że wszystkie prace przy rekonstrukcji stadionu postępują zgodnie z planem. Przyznał jednak, że w ostatnim okresie wystąpiły pewne problemy, związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Według ministra prace budowlano-montażowe zostaną zakończone do grudnia 2010 roku, a oddanie do użytku całego kompleksu do eksploatacji przewidziane jest na czerwiec-lipiec 2011 roku.

Stadion Olimpijski w Kijowie, największy spośród obiektów, na których odbywać się mają mecze Euro 2012, gościć ma między innymi spotkanie finałowe mistrzostw.

źródło: PAP
zdjęcie: www.skyscrapercity.com

logo footer