BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

UEFA zaniepokojona stadionami we Lwowie i Kijowie

UEFA jest zaniepokojona sytuacją stadionów w Kijowie i Lwowie, na których mają być rozegrane mecze Euro 2012. Obawy budzi brak regularnego finansowania tych projektów. To może spowodować, że miasta te usłyszą od UEFA ostrzeżenie.

Hamowanie (finansowania) projektu lwowskiego może całkowicie uniemożliwić jego realizację, oświadczył Markijan Łubkiwski, dyrektor Euro 2012 na Ukrainie.

Dyrektor Euro 2012 na Ukrainie przekazał, iż takie wnioski usłyszał od inspektorów UEFA, którzy prócz powstającego od podstaw stadionu we Lwowie i modernizowanego w Kijowie, wizytowali też w ostatnim czasie obiekt w Charkowie.

Zastrzeżeń nie wysunięto tylko wobec Charkowa. Miejscowy stadion klubu piłkarskiego Metalist został przebudowany za pieniądze państwowe oraz pieniądze właściciela klubu oligarchy Ołeksandra Jarosławskiego. Stadiony we Lwowie i Kijowie finansowane są przez rząd.

Minister sportu Ukrainy Jurij Pawłenko nie komentował w środę kwestii finansowania, przyznał jednak, że modernizacja Stadionu Olimpijskiego w Kijowie jest opóźniona. Odeszliśmy od grafiku przygotowań na 3-4 tygodnie, co związane jest z warunkami pogodowymi, oświadczył minister.

Pawłenko zapewnił jednak, że gdy miną panujące na Ukrainie mrozy i nadejdzie wiosna zaległości zostaną nadrobione.

źródło: PAP
zdjęcie: www.stadiony.net

logo footer