BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

PGE sponsorem nominalnym gdańskiego stadionu

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej zgodziła się, by PGE została sponsorem nominalnym gdańskiego stadionu. Gdański stadion piłkarski będzie nosił nazwę PGE Arena Gdańsk przynajmniej do końca 2014 r.

Wyłoniony w konkursie na początku grudnia sponsor tytularny, który za prawa do nazwy gdańskiego stadionu w Letnicy zaoferował najwięcej, bo aż 35 mln zł, przez blisko półtora miesiąca zwlekał z ostatecznym podjęciem tej decyzji. Do końca nie było wiadomo czy firma się nie wycofa. To dla nas bardzo ważny projekt z punktu widzenia budowania wizerunku i rozpoznawalności marki PGE, powiedział Tomasz Zadroga, prezes zarządu PGE.

Teraz stronom pozostaje już tylko omówienie szczegółów i podpisanie umowy. I choć sama zgoda rady nadzorczej nie przesądza o jej podpisaniu, nie powinno być żadnych niespodzianek. Kwota 35 mln zł zostanie wypłacona w pięciu rocznych transzach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pierwsza rata powinna wpłynąć jeszcze w styczniu tego roku.

PGE Arena Gdańsk w gdańskiej dzielnicy Letnica docelowo ma pomieścić 44 tysięcy widzów. Fasada gdańskiego stadionu będzie pokryta płytkami w różnych odcieniach brązu, które nadadzą mu wygląd gigantycznego bursztynu.

źródło: www.polskieradio.pl
zdjęcie: www.2012.org.pl

 

logo footer