BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy wykonawca stadionu we Wrocławiu przejmuje budowę

Spółka Wrocław 2012 rozpoczęła we wtorek przekazywanie placu budowy stadionu piłkarskiego na mistrzostwa Europy w 2012 nowemu wykonawcy - firmie Max Boegl.

Według rzeczniczki prasowej spółki Wrocław 2012 Magdaleny Malary, spółka przejęła formalnie plac budowy od konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa SA, z którym władze Wrocławia rozwiązały umowę na budowę stadionu.

Przejęcie placu budowy odbyło się na mocy poniedziałkowego postanowienia sądu. W postanowieniu sąd zakazuje konsorcjum uniemożliwiania, utrudniania i ograniczania właścicielowi, a więc gminie Wrocław oraz jej reprezentantom, pracownikom oraz osobom upoważnionym przez gminę dostępu do nieruchomości, wyjaśniła Malara.

We wtorek w siedzibie spółki Wrocław 2012 odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Max Boegl, które zapoczątkowało formalne przekazanie terenu budowy nowemu wykonawcy. Zgodnie z ustaleniami w środę Max Boegl przedstawi nowego kierownika budowy stadionu we Wrocławiu. Zakończenie procedury przekazywania terenu planowane jest do końca tego tygodnia, poinformowała rzeczniczka.

Władze Wrocławia 30 grudnia ubiegłego roku wypowiedziały podpisaną w kwietniu zeszłego roku umowę na budowę stadionu, ponieważ - ich zdaniem - wykonawca miał kilkumiesięczne opóźnienia i nie był w stanie zakończyć prac w terminie. W połowie stycznia podpisano umowę z nowym wykonawcą - firmą Max Boegl, która ma wybudować stadion we Wrocławiu do końca czerwca 2011 r.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.wroc.pl

logo footer