BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Losowanie Euro 2012 w Pałacu Kultury

Losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich mistrzostw 2012 roku będzie kolejnym wielkim wydarzeniem w 55-letniej historii Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Niedzielna ceremonia rozpocznie się o godz. 12.00 w Sali Kongresowej.

Jest to najbardziej reprezentacyjna sala w całym PKiN. Na trzech poziomach znajduje się 2897 miejsc siedzących. W niedzielę zajmie je 650 oficjalnych gości, w tym słynni trenerzy, m.in. prowadzący reprezentację Anglii Fabio Capello, selekcjoner mistrzów świata Włochów Marcello Lippi, trener Hiszpanów Vincente del Bosque, Niemców - Joachim Loew i Rosjan - Guus Hiddink.

Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce w drodze na Euro 2012. Obaw jednak nie mam. Wszystko organizowane jest przy współpracy z UEFA, która ma ogromne doświadczenie przy tego typu rzeczach. Zatrudnili do tego spółkę Eurodivision. Z naszej strony działa Euro 2012 - Polska. My cieszymy się, że będziemy mogli z tego korzystać i wyciągać wnioski. Warszawa stanie się w ten weekend europejską stolicą futbolu i chcemy, aby goście, którzy stąd wyjadą mieli przekonanie, że Polska poradzi sobie z organizacją finałów mistrzostw Europy, przekonuje dyrektor turnieju Euro 2012 Adam Olkowicz.

Grupy rozlosowane zostaną zgodnie z obowiązującym od lat regulaminem. Z sześciu koszyków (podział wg rankingu UEFA), kraje trafią do sześciu sześciozespołowych i trzech pięciozespołowych grup. Ich zwycięzcy oraz zespół z najlepszym bilansem z drugich miejsc awansują bezpośrednio do Euro 2012. Pozostałych ośmiu wicemistrzów grup zagra w barażach.

W PKiN, oprócz Sali Kongresowej, będziemy mieli do dyspozycji 20 sal. Po losowaniu dojdzie w nich do spotkań przedstawicieli federacji, gdzie będą dyskutować nad wstępnym kalendarzem eliminacji, zdradza Adam Olkowicz. 

źródło: www.sport.pl, Dziennik Zachodni
zdjęcie: Agencja Gazeta

logo footer