BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lotnisko w Modlinie gotowe przed Euro 2012

Budowa Portu Lotniczego Modlin ma rozpocząć się na wiosnę i jeszcze przed piłkarskimi mistrzostwami Europy nowe lotnisko będzie przyjmować pasażerów.

Deklaracje Piotra Okienczyca, prezesa Portu Lotniczego Modlin, mogą budzić wątpliwości, bo zapowiedzi dotyczących portu w ostatnich latach padło sporo. Prezes Okienczyc przedstawia jednak harmonogram najbliższych działań: w środę mija termin składania ofert w przetargu mającym wyłonić doradcę, który ma pozyskać brakujące pieniądze, najpóźniej w kwietniu spośród 18 chętnych zostanie wybrane konsorcjum budujące terminal pasażerski.

Ta najważniejsza część lotniska w Modlinie będzie kosztować 400 mln zł. Na razie pewne jest tylko blisko 80 mln zł z Unii Europejskiej i drugie tyle od udziałowców, którymi są samorząd województwa mazowieckiego, Agencja Mienia Wojskowego, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz gmina Nowy Dwór Mazowiecki.

Na podwarszawskie lotnisko w Modlinie niecierpliwie czekają tanie linie lotnicze i przewoźnicy czarterowi. Chętnie przenieśliby się z Okęcia, które jest dla nich za drogie. Uruchomienie lotniska powinno spowodować pojawienie się wielu nowych połączeń. Jest jednak problem - 40 km dzielące Modlin od Warszawy. Do 2012 roku raczej nie powstanie szybka linia kolejowa ani droga, która pozwoliłaby sprawnie dotrzeć do centrum stolicy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.wirtualna.warszawa.pl

logo footer