BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kolejne Orliki do realizacji

9 gmin i jeden powiat znalazły się na zatwierdzonym przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wykazie samorządów, które w tym roku realizować będą program budowy kompleksów sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012".

W przyjętym wykazie, który przedstawiony zostanie Ministerstwu Sportu i Turystyki znalazły się gminy: Jędrzejów, Kielce, Łagów, Łoniów, Pierzchnica, Pińczów, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna i Tuczępy oraz powiat włoszczowski. Te samorządy mają już pełną dokumentację, są więc gotowe do podpisania umowy i rozpoczęcia prac przy budowie Orlików, gdy będą temu sprzyjać warunki atmosferyczne.

Każdy z samorządów otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego 333 tys. zł dofinansowania, czyli  budowa 10 kompleksów sportowych zostanie w sumie dofinansowana z budżetu samorządu województwa kwotą 3,33 mln. zł.

W budżecie na 2010 rok  samorząd województwa zarezerwował pieniądze na 15 Orlików - kompleksów sportowych, w skład których wchodzą m.in. dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 30 na 62 metry oraz 19 na 32 metry. Pozostałe jednostki, które zgłosiły do Urzędu Marszałkowskiego chęć budowy kompleksów sportowych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012", by spełnić stawiane przez ministerstwo wymagania muszą jeszcze uzupełnić dokumentację techniczną.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.biznes.interia.pl

logo footer