BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Oddasz krew - zostaniesz bohaterem Euro 2012

W piątek 19 lutego kolejna szansa, by uratować komuś życie - w Sali Białej Urzędu Miasta Poznań odbędzie się trzecia zbiórka krwi w ramach akcji "Krewni Euro 2012".

Seria zbiórek krwi "Krewni Euro 2012" jest organizowana przez Biuro Euro 2012 Urzędu Miasta w Poznaniu. Podczas III edycji będzie można nie tylko oddać krew i wpisać się do rejestru dawców szpiku, ale także zadeklarować zgodę na oddanie organów do transplantacji po śmierci. Dla uczestników akcji zostaną przygotowane specjalne plastikowe karty. Organizatorzy zaproszą też osoby żyjące tylko dzięki temu, że ktoś kiedyś wyraził zgodę na pobranie narządów po śmierci.

Będziemy także promować wpisywanie do swoich komórek numeru ICE, który w razie wypadku pozwoli skontaktować się z bliską poszkodowanemu osobą i szybko ustalić potrzebne informacje, mówi Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro 2012. Dane dotyczące grupy krwi, przyjmowanych lekarstw czy chorób przewlekłych zwykle nie są zapisane w naszych dokumentach, dlatego numer ICE to bardzo dobry sposób na zapewnienie ratownikom łatwego dostępu do nich. Dlaczego ICE? Skrót ICE (z ang. In Case of Emergency - w razie wypadku) jest zrozumiały dla służb ratowniczych na całym świecie.

W ostatniej edycji "Krewnych Euro 2012" brał udział prezydent Ryszard Grobelny. Tym razem pojawią się poznańscy ambasadorzy Euro: piłkarz Bartek Bosacki, raper Mezo i dominikanin o. Jan Góra, mówi Michał Prymas.

Jaki związek ma akcja społeczna z przygotowaniami do Euro 2012? Pragniemy, aby Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nie kojarzyły się wyłącznie z nowymi inwestycjami, budową stadionów i dróg, ale również z działaniami, w których najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby. Wszystko i wszyscy zmieniamy się na Euro, zbiórka krwi jest okazją do jednoczenia ludzi w pozytywnym działaniu, mówi Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Biura Euro 2012.

Na razie w ramach akcji udało się zgromadzić ok. 93 tys. mililitrów krwi. W pierwszej edycji było ponad 120 chętnych, w drugiej - ponad 150. Bardzo dużo osób, które wzięły udział w poprzednich zbiórkach, dopytuje, kiedy będą kolejne, mówi Prymas.

Zbiórce krwi towarzyszy konkurs. Aby wziąć nim udział, trzeba przynajmniej trzy razy oddać krew w ramach akcji "Krewni Euro", uzyskać trzy okolicznościowe pieczątki i zaproponować najlepsze hasło (okrzyk kibica). Kartę uczestnika akcji wraz z pieczątkami i hasłem należy do 2 czerwca 2012 r. wysłać na adres Urzędu Miasta w Poznaniu. Jury wybierze najciekawszą propozycję, którą nagrodzi atrakcyjnymi, okolicznościowymi gadżetami związanymi z Euro 2012.

Organizatorzy przewidują jeszcze 10 zbiórek krwi w ramach "Krewnych Euro 2012". Najbliższa odbędzie w piątek 19 lutego, w godz. 8-17 w Sali Białej Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim.

Według Michała Prymasa każdy uczestnik akcji otrzyma koszulkę i kubek "Krewnych Euro 2012". Tym razem organizatorzy dodatkowo przygotowali specjalny, trochę niezwykły upominek.

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
zdjęcie: www.mmpoznan.pl

logo footer