BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wirtualny spacer po Stadionie Narodowym

Po placu budowy Stadionu Narodowego można odbyć wirtualny spacer. Wystarczy wejść na stronę internetową stadionu, gdzie dostępna jest tzw. panorama 360 stopni - innowacyjna forma obrazu, która pozwala na oglądanie placu budowy.

Można zobaczyć, jak wyglądają prace na obiekcie z perspektywy kilku punktów: z poziomu niecki, dawnej korony stadionu czy sprzed tunelu. Aktualizacja obrazu będzie wykonywana cyklicznie raz na kwartał.

Co można zobaczyć na budowie Stadionu Narodowego podczas wirtualnego spaceru? Obecnie przygotowywane są fundamenty pod słupy konstrukcji stalowej dachu. Z Włoch dotarł już pierwszy z 72 elementów tzw. pierścienia ściskanego, który jest jednym z głównych elementów dachu. Na budowie jest już także 48 spośród 72 sztuk stóp, na których zamontowane będą 32 metrowe stalowe słupy podtrzymujące olbrzymi pierścień okalający stadion na wysokości dachu. Każdy z elementów mocujących słupy do fundamentu waży 3,5 tony. Montaż głównej konstrukcji stalowej dachu rozpocznie się już w marcu. Przy budowie Stadionu Narodowego pracuje już ponad tysiąc osób.

źródło i zdjęcie: NCS

logo footer