BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kłopoty lwowskiego stadionu

Rada Miejska Lwowa może zostać odsunięta od budowy nowego stadionu na Euro 2012. To jedno z alternatywnych rozwiązań sytuacji kryzysowej wokół budowy przyszłej areny piłkarskiej.

Według ukraińskiego portalu Galinfo.com.ua, przed kilku dniami wicepremier Ukrainy Iwan Wasiunyk po raz ostatni ostrzegł władze miasta i regionu przed dalszymi opóźnieniami w budowie stadionu. Jeśli ostrzeżenie wicepremiera nie zostanie uwzględnione, to prawdopodobnie rząd wesprze radę miasta Lwowa, wyznaczając jej "nadzorcę", który będzie skuteczniej współpracować z wykonawcą budowy i projektantem.

W celu usprawnienia budowy lwowskiego stadionu rząd był zmuszony do utworzenia w styczniu międzyresortowej grupy roboczej. Dwa spotkania tej grupy już odbyły się na terenie budowy stadionu, a trzecie jest zaplanowane na 25-26 lutego. Być może wtedy zostanie ogłoszone rozwiązanie alternatywne.

Informacje o odsunięciu rady miejskiej Lwowa od budowy stadionu są tylko spekulacjami dziennikarzy Galinfo, powiedziała szefowa działu informacji i promocji departamentu Euro 2012 Rady Miejskiej Lwowa, Sołomija Biłonoga. Oficjalna informacja o ewentualnej reorganizacji w procesie budowy stadionu zostanie zgłoszona przez wicepremiera Wasiunyka podczas wizyty we Lwowie 25 lutego.

We Lwowie, jednym z czterech ukraińskich miast przygotowujących się do Euro 2012, od roku trwa budowa nowego stadionu. Generalnym wykonawcą stadionu jest firma "Azovintex" z Donbasu, inwestorem Lwowska Rada Miejska. Budowa lwowskiego stadionu finansowana jest ze środków państwowych, a częściowo z budżetu miasta Lwowa. Koszt ogólny szacuje się na 660 mln UAH (ok.$ 82 mln). Specjalna grupa robocza powołana została przez rząd w związku z kłopotami finansowymi oraz logistycznymi.

źródło: PAP
zdjęcie: www.sport.onet.pl

logo footer