BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Raport UEFA odnośnie przygotowań Polski do Euro 2012

Najnowszy tajny raport UEFA nie jest korzystny dla Wrocławia. Władze piłkarskie twierdzą, że miasto ich oszukuje, a Warszawa zawaliła budowę infrastruktury.

Z raportu oceniającego stan naszych przygotowań do Euro 2012, do którego dotarła "Rzeczpospolita" wynika też, że Wrocław ukrywał prawdę. Nie powiadamiał na czas o kłopotach ani władz europejskiej piłki, ani PZPN, ani koordynującej przygotowania do mistrzostw spółki PL.2012. Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz i jego urzędnicy zapewniali, że o wszystkim informowali, ale z raportu wynika, że sytuacja, do której doszło we Wrocławiu, wszystkich zaskoczyła, bo sprawozdania miasta miały niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Ryzyko związane z budową stadionu we Wrocławiu UEFA określiła jako bardzo wysokie. Władze europejskiej piłki zalecają w raporcie ścisły nadzór nad przebiegiem budowy stadionu, bo termin oddania inwestycji ma nastąpić w połowie 2011 r. Mimo to UEFA nie zamierza odbierać Wrocławiowi organizacji mistrzostw.

W związku z przygotowaniami do Euro 2012 dostało się również Warszawie za prace związane z infrastrukturą wokół Stadionu Narodowego. Zagrożone według UEFA są m.in. remonty okolicznych ulic i modernizacja stacji kolejowej Warszawa Stadion. Ryzyko związane z przygotowaniami stolicy raport uznaje za wysokie.

Raport ocenia przygotowaniami Gdańska jako średnie, a Poznania jako niskie.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: Agencja Gazeta

logo footer