BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Obrady Pomorskiego Komitetu Organizacyjnego Euro 2012

Liczba hoteli na Pomorzu, skrócenie roku szkolnego i organizacja parkingów - to były główne tematy dyskusji podczas obrad Pomorskiego Komitetu Organizacyjnego Euro 2012.

Według Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, ogólna ocena przygotowań jest dobra, choć jak zaznaczył w II połowie 2010 i 2011 r. czeka nas wiele wyzwań. Komitet poruszył w trakcie spotkaniu kwestię sieci parkingów na obrzeżach Gdańska. Mówiono również o tym, iż miasta-gospodarze Euro 2012 wystąpiły do rządu o skrócenie roku szkolnego i akademickiego 2011/12, w celu zwolnienia miejsc w akademikach dla kibiców i żeby nie zabrakło wolontariuszy.

Pracownicy Biura ds. Euro 2012 w Gdańsku złożyli raport dotyczący miejsc w luksusowych hotelach - w tej chwili Gdańsk ma podpisane umowy gwarantujące mniej więcej 2/3 z liczby miejsc w hotelach od 3 do 5 gwiazdkowych wymaganych przez UEFA, ale w ciągu kilku dni ta liczba ma się zwiększyć do ok. 75 proc.

Przed nami jeszcze dużo wyzwań m.in. związanych z zabezpieczeniem medycznym imprezy. Ważne są także projekty społeczne, które mają skupić mieszkańców całego Pomorza wokół Euro 2012. Chodzi o to, aby miasta podczas mistrzostw tętniły życiem, żeby nie powtórzyła się sytuacja ze Szwajcarii i Austrii, gdzie podczas Euro 2008 miasta się wyludniały, powiedział Adamowicz.

W Polsce przebywa kilkunastoosobowa komisja UEFA, która wizytuje stadiony budowane na Euro 2012.

źródło: www.gdansk.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer