BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Eksperci UEFA "zwiedzili" stadiony na Euro 2012

Delegacja UEFA zakończyła w ubiegłym tygodniu czterodniową wizytę w polskich miastach-gospodarzach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Ostatniego dnia eksperci dokładnie przyjrzeli się budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Była to typowa wizyta "stadionowa". W ciągu czterech dni goście z UEFA odwiedzili place budowy we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i w Warszawie. W każdym z tych miast wysoko ocenili tempo prac. Zapoznali się także z planami zagospodarowania pomieszczeń stadionowych pod kątem potrzeb turnieju, powiedział rzecznik spółki Euro 2012 Polska, Juliusz Głuski.

W Warszawie eksperci UEFA spotkali się także z urzędnikami Ratusza, którzy przedstawili plan rozwiązań transportowych (mobility concept) na czas mistrzostw. Zakłada on m.in. wprowadzenie trzech pasów ruchu w każdą stronę na Moście Poniatowskiego i zamknięcie Alei Zielenieckiej dla ruchu tramwajowego na kilka godzin przed i po każdym meczu.

Eksperci UEFA nie zgłaszali zastrzeżeń do naszego planu. Drobne sugestie i pytania dotyczyły tylko organizacji wejść na stadion, powiedziała wicedyrektor ds. Euro 2012 w Urzędzie Miasta, Jolanta Krzywiec.

Następna wizyta przedstawicieli UEFA w Polsce odbędzie się prawdopodobnie w maju.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer