BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa stadionu we Lwowie znowu wstrzymana

Budowa stadionu we Lwowie na piłkarskie mistrzostw Europy w 2012 roku ponownie została wstrzymana. Inspektorzy zauważyli odstępstwa od dokumentacji projektowej.

W środę decyzją inwestora budowa została wstrzymana. Wykonawca generalny, firma Azovintex, wydała komunikat, w którym oznajmiła, iż: "takie niekonstruktywne działania miasta nie tylko blokują prace, ale zagrażają przeprowadzeniu we Lwowie meczów Euro 2012". Azovintex tłumaczy, że "wszystkie problemy, które wykonawcy mają od pierwszego dnia budowy stadionu we Lwowie, związane są z niską jakością projektu, który inwestor kupił od austriackiej firmy. Zamiast próbować wyeliminować braki w projekcie budowy stadionu przez jego ponowne uzgodnienie, inwestor ponownie walczy z wykonawcą - napisano w komunikacie Azovintex.

Z kolei dyrektor departamentu LRM ds. Euro 2012 Ołeh Zasadny oskarżył Azovintex o "prowadzenie prac niezgodnie z projektem". Według Zasadnego prace wstrzymane są tylko częściowo i powinny być wznowione w ciągu 24 godzin po wyjaśnieniu sytuacji przez ekspertów.

Zatargi między inwestorem a wykonawcą budowy stadionu we Lwowie mogą być związane ze zmianą sytuacji politycznej w kraju. Według niego, właściciele firmy Azovintex są związani z byłą premier Julią Tymoszenko, a teraz proces przygotowań Ukrainy do Euro z ramienia rządu będą nadzorować jej polityczni przeciwnicy i to mogło zadecydować o wstrzymaniu budowy.

Budowa stadionu we Lwowie już była wstrzymywana w tym roku. Prace zostały wznowione 26 lutego, po interwencji ukraińskiego rządu.

źródło: PAP
zdjęcie: www.zaxid.pl

logo footer