BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Tychach powstanie jeden z najładniejszych stadionów w Polsce

Za około 100 milionów złotych w Tychach powstanie nowy stadion. Fani GKS-u mają już dosyć szyderstw przyjezdnych kibiców. "Przepraszamy Polskę w imieniu władz miasta za stan naszego stadionu - kibice GKS Tychy" - napisali jesienią na transparentach. Wkrótce przestaną się wstydzić.

Klub właśnie pochwalił się projektem nowego stadionu. Wybrano propozycję krakowskiego biura architektonicznego PERBO-PROJEKT. Projekt kosztował niemal 1,8 mln zł. Ten wybór może jeszcze zostać oprotestowany przez inne firmy, zaznacza prezydent Tychów Andrzej Dziuba, ale wierzy, że na przełomie roku rozpoczną się roboty.

Wybór projektu jest zaskoczeniem, bo władze Tychów powtarzały, że stawiają na stadion w stylu niemieckiego Paderborn. Przedstawiciele klubu odwiedzili nawet to miasto, by poznać obiekt. Kibice protestowali. Wskazywali, że stadion w Paderborn przypomina wiatę przystanku autobusowego. To rzeczywiście blaszana "puszka", ale stadion miał też zalety. Był tani. Nas nie interesuje jednak wariant oszczędnościowy, budujemy stadionu na lata. Nie możemy się go wstydzić, podkreśla Dziuba.

Stadion w Tychach ma kosztować 100 mln zł i pomieści 18,5 tys. widzów. Jestem pod wrażeniem projektu. Powstanie piękny funkcjonalny obiekt. Przekroczymy bramy raju,  cieszy się Łukasz Jachym, prezes GKS-u, który zachwyca się zapleczem do odnowy biologicznej. Będziemy mieć nawet komorę do krioterapii, podkreśla.

Optymistyczny scenariusz zakłada, że w październiku poznamy wykonawcę inwestycji. Prace ziemne na stadionie w Tychach powinny ruszyć na przełomie roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, stadion zostanie otwarty w 2012 roku. Liczę, że jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Cały czas staramy się o status centrum pobytowego dla drużyn uczestniczących w Euro. Posiadanie stadionu nie jest warunkiem, ale byłoby miło, gdybyśmy mogli pochwalić się takim obiektem, podkreśla Dziuba.

Na czas przebudowy GKS będzie musiał rozgrywać mecze w innym mieście. Nieoficjalnie mówi się o czasowej przeprowadzce do Czechowic-Dziedzic. Na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie. Mogę wozić piłkarzy na mecze nawet wozem drabiniastym, byleby później wrócić na stadion z naszych marzeń, mówi Jachym.

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
zdjęcie: AG

logo footer