BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy będzie ćwierćfinał Euro 2012 we Wrocławiu?

Gdańsk i Warszawa są pewne, że otrzymają prawo organizacji ćwierćfinałów Euro 2012. Tymczasem urzędnicy Wrocławia wciąż nie tracą nadziei, że miasto ma szansę na zorganizowanie meczu tej fazy rozgrywek.

Dlaczego to ważne? Przecież i tak we Wrocławiu rozgrywane będą trzy mecze fazy grupowej. Dodatkowy, czwarty mecz oznacza, że kibice zostawią w mieście dodatkowe miliony dolarów. Poza tym to daje więcej możliwości na promocję miasta. W styczniu na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej - poświęconej kryzysowi na budowie stadionu - pełnomocnik ds. Euro, Michał Janicki, zapewniał radnych, że wciąż są szanse na ćwierćfinał.

Wiem, że Wrocław zgłosił swoją kandydaturę, przyznaje Juliusz Głuski, rzecznik spółki Euro 2012 Polska, która w imieniu UEFA organizuje turniej. Dodaje jednak, że w oficjalnym zgłoszeniu kandydatury Polski i Ukrainy do organizacji Euro 2012 jako miejsce rozgrywania ćwierćfinałów wskazano Gdańsk i Warszawę. - Nie ma informacji, by UEFA brała pod uwagę inne lokalizacje - dodaje. Oficjalna decyzja zostanie podjęta za kilka miesięcy. UEFA będzie oceniać przede wszystkim postępy prac na budowach i rozbudowach dróg, hoteli, a przede wszystkim lotnisk.

W tym właśnie nasi urzędnicy upatrują szans dla Wrocławia. Wiadomo, że rozbudowa gdańskiego portu lotniczego się opóźnia, a we Wrocławiu prace idą zgodnie z planem. Nie widzę podstaw, dla których w Gdańsku nie miałby się odbyć ćwierćfinał, mówi jednak prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz mówi, że ciężko sobie wyobrazić ćwierćfinały bez udziału stolicy.

A co mają mówić w Gdańsku czy w Warszawie?, pyta retorycznie wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski. Skądinąd zapewne dla wielu osób zrozumiałe wyda się, że jeśli w Warszawie rozegrany zostanie mecz otwarcia mistrzostw i półfinał, to mecze ćwierćfinałowe powinny trafić do Wrocławia, Poznania czy Gdańska. Będziemy robić wszystko, żeby mecz tej fazy rozgrywek był u nas. Jest szansa i chcemy ją wykorzystać.

źródło: wrocław.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer