BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy stadion w Łodzi dla piłkarzy ŁKS

Władze Łodzi chcą wybudować dla piłkarzy ŁKS stadion za 150 mln zł. Obiekt na 20 tys. widzów ma kosztować 150 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć w czerwcu 2015 roku.

Poprzednie władze miasta chciały wybudować dużo większy stadion na ok. 30 tys. miejsc. Pod trybunami miała być m.in. hala do gier zespołowych z trybunami na 2 tys. widzów. Obiekt miał kosztować ok. 500 mln zł.

W lipcu minionego roku ogłoszono konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji takiego stadionu. Zwycięzcą zostało konsorcjum JEMS Architekci Sp. z o.o. W sumie pięciu firmom wyróżnionym w konkursie władze Łodzi muszą wypłacić 320 tys. zł nagród. Mimo to żaden z projektów nie będzie realizowany i wszystkie trafią do kosza.

Poprzednie władze liczyły na to, że znajdą partnera, który będzie współfinansował budowę stadionu dla piłkarzy ŁKS. Nie udało się jednak tego zrobić, a miasta nie stać na inwestycję za 500 mln zł. Możemy jednak zbudować stadion za 150 mln zł. Musimy więc ponownie rozpocząć prace nad koncepcją architektoniczną uwzględniającą nasze możliwości finansowe, powiedział Łukasz Magin, wiceprezydent Łodzi.

W maju mają się natomiast zakończyć prace przygotowawcze w zakresie aktualizacji programu zagospodarowania części Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Sportowo-Konferencyjnego w skład którego wchodzą m.in. hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena i stadion piłkarski ŁKS.

Wszelkie sprawy formalno-prawne związane z budową stadionu powinny zakończyć się do września 2012 roku. Od października 2012 do czerwca 2015 roku planowane są prace budowlane. Obiekt sportowy ma powstać w miejscu dotychczasowego stadionu "metodą modułową", bez wyłączania stadionu z eksploatacji. W pierwszej kolejności likwidowane będą trybuny na wałach ziemnych. Zastąpią je nowoczesne, lekkie konstrukcje. Jako ostatnia wyburzona ma być żelbetowa trybuna główna, pod którą znajduje się m.in. hala do gier zespołowych.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer