BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogłoszono przetarg na budowę gliwickiego stadionu

Władze Gliwic ogłosiły przetarg na budowę stadionu miejskiego, na którym mecze rozgrywać będą piłkarze miejscowego Piasta. Wykonawca inwestycji ma być znany najwcześniej w maju, a prace powinny się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Nowy stadion będzie spełniał wymogi licencyjne dla zespołów ekstraklasy. Pod zadaszonymi trybunami znajdzie się ponad 10 tysięcy miejsc siedzących, a w razie potrzeby będzie możliwość poszerzenia widowni o kolejne 5 tysięcy.

Murawa płyty głównej będzie podgrzewana, powstanie trzykondygnacyjny budynek klubowy i boisko treningowe ze sztuczną trawą. W dokumentacji przetargowej założono, że prace będą przebiegały w dwóch etapach. Budowa gliwickiego stadionu powinna zakończyć się w lipcu 2011 roku. Jeśli ten termin zostałby dotrzymany, to piłkarze mogliby zagrać na nowym obiekcie w rundzie jesiennej przyszłego roku. W drugim etapie przewidziano budowę parkingów przy stadionie - w sumie 165 miejsc postojowych.

Ogłoszenie przetargu opóźniło się m.in. z powodu protestu dwojga mieszkańców Gliwic, odrzuconego przez wojewodę śląskiego oraz niedotrzymania terminów przez projektanta.

W budżecie miejskim zagwarantowano na budowę gliwickiego stadionu 50 mln złotych. Ponieważ obecny stadion nie ma wymaganej zimą podgrzewanej murawy, piłkarze Piasta część meczów "u siebie" rozgrywają w Wodzisławiu (ok. 60 km od Gliwic), co wiąże się z kosztami wynajmu, a także powoduje niewielką frekwencję na tych spotkaniach.

źródło: PAP
zdjęcie: www.skyscrapercity.pl

logo footer