BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jest już betonowa płyta boiska na Stadionie Narodowym

W ubiegłym tygodniu zakończyło się wylewanie betonowej płyty boiska na Stadionie Narodowym w Warszawie. Za kilkanaście miesięcy zostanie na niej wyłożona murawa, na której grać będą piłkarze w mistrzostwach Euro 2012.

Płyta boiska ma 60 centymetrów grubości i jest wzmocniona zbrojeniami. Na niej zostanie zainstalowany system drenażowy, system podgrzewania murawy i wreszcie trawa. To oznacza, że najniżej siedzący kibice znajdą się około pół metra nad boiskiem, wyjaśnił kierownik budowy, Krzysztof Owczarczyk.

Oprócz tego, na stadionie trwa obecnie montaż trybun. Prace idą dość dobrze, a po świętach rozpocznie się montaż na większą skalę. Gotowy będzie wtedy drugi z trzech docelowych dźwigów. Każdy z nich ma udźwig ponad 500 ton i są przystosowane, by przenosić gotowe konstrukcje trybun na najwyższe poziomy. Poszczególne elementy ważą około 30 ton. Płyta boiska jest jednak wzmocniona i obciążenia nie będą jej szkodzić, dodał Owczarczyk.

Stadion ma być gotowy w maju 2011 roku. Trzy miesiące później, 6 września, rozegrany zostanie pierwszy spotkanie, a rywalem reprezentacji Polski będą Niemcy. 8 czerwca 2012 roku na tym obiekcie odbędzie się mecz otwarcia mistrzostw Europy, który z trybun obejrzy 55 tysięcy osób.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer