BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Na gdańskim stadionie trwa montaż dachu

Na budowanym w Gdańsku Letnicy stadionie piłkarskim trwa montaż konstrukcji stalowej, która jest podstawą fasady oraz dachu tego obiektu. To właśnie na niej zainstalowane zostaną charakterystyczne płyty poliwęglanowe o różnych odcieniach bursztynu.

Konstrukcja stalowa składa się z 82 wręg. Każda z nich waży 66 ton i ma 100 metrów długości. W piątek 2 kwietnia zamontowaliśmy pierwszy, pionowy element wręgi, która liczy 40 metrów. Teraz na trybunach stawiamy sześć specjalnych wież montażowych, które umożliwią nam dołączenie poziomego elementu, który ma 60 metrów i stanowi podstawę dachu, powiedział PAP rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Michał Kruszyński.

Sukcesywnie docierają do nas z Gliwic kolejne elementy, podkreślał Kruszyński. Przez święta przywiezione zostały do nas w częściach następne dwie wręgi, które na łożach montażowych w namiotach pod stadionem scalane są w jeden element. W sumie do gdańskiego stadionu dotarło już pięć elementów konstrukcji stalowej. W lipcu ma być zakończona ta część prac.

Budowę gdańskiego stadionu, który będzie jedną z aren piłkarskich ME w 2012 roku, rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, a jej zakończenie zaplanowano na 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców, którzy pierwszy mecz zobaczą latem 2011 roku.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer