BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina nadal ma kłopoty ze stadionami na Euro 2012

Wicepremier Ukrainy Borys Kolesnikow, nadzorujący przygotowania do przeprowadzenia finałowego turnieju piłkarskich ME 2012, w wywiadzie dla stacji radiowej "Echo Moskwy", uznał decyzję o rekonstrukcji stadionu Olimpijskiego w Kijowie za poważny błąd.

Zdaniem Kolesnikowa budowa stadionu we Lwowie jest o wiele mniejszym problemem od rekonstrukcji kompleksu sportowego w stolicy. Budowanie od podstaw jest dużo łatwiejsze, wyjaśnił. Decyzja o podjęciu rekonstrukcji "Olimpijskiego" była poważną pomyłką.

Wicepremier dodał, że nie jest zwolennikiem angażowania prywatnego biznesu w przygotowania do mistrzostw Euro 2012. Mistrzostw nie jest w stanie zorganizować ani żadna organizacja społeczna, ani ludzie, którzy kochają futbol i mają możliwości finansowe, twierdzi Kolesnikow. To jest rola państwa. Bezpośrednie wydatki na Euro 2012 zamykają się kwotą 700 milionów dolarów. To koszt budowy dwóch stadionów, pozostałe nakłady to wydatki na krajową infrastrukturę, którą tak czy inaczej trzeba było budować.

źródło: PAP
zdjęcie: www.kompletniekonkretnie.pl

logo footer