BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ostróda wyda krocie na rozbudowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego

39 mln złotych ma kosztować budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie (warmińsko-mazurskie), który może pełnić w czasie piłkarskich mistrzostw Euro 2012 rolę centrum pobytowego dla piłkarzy.

Wiceburmistrz Ostródy, Olgierd Dąbrowski, podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Liderem konsorcjum jest "Przemysłówka" Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding. W skład konsorcjum wchodzi też Ekobud z Ostródy oraz Sportsystem z Olsztyna. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a zakończenie planowane jest na 30 września 2011 r.

Inwestycja będzie w 70-proc. sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013. Resztę stanowi wkład własny gminy. Budowa centrum pobytowego będzie największą inwestycją samorządową w powojennej historii Ostródy.

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Ostródzie zostanie usytuowany tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. Jak zapewniają pomysłodawcy, miejsce to zapewni ekipie piłkarskiej intymność i bezpieczeństwo. Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa.

Najważniejszą, centralną częścią kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie będzie stadion piłkarski. Zaprojektowano go zgodnie z wymogami PZPN oraz przepisami FIFA, określającymi standardy centrów pobytowych Euro 2012. Obiekt składać się będzie z boiska głównego o nawierzchni z trawy naturalnej i wymiarach 68 na 105 m, z podgrzewaną w razie niesprzyjającej aury płytą, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów. Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełniać będzie wszystkie wymogi transmisji telewizyjnych.

Obok powstanie boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m, również oświetlone. W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i dla sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową. W drugim obiekcie turystyczno-rekreacyjnym, tzw. Parku Collisa zaprojektowano wiele miejsc z urządzeniami rekreacyjnymi, m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły do ping-ponga, a także boisko do siatkówki i koszykówki.

Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony roślinami.

źródło: PAP
zdjęcie: www.sport.wm.pl

logo footer