BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ile Warszawa wyda na Euro 2012?

Organizacja w Polsce Euro 2012 będzie wiązać się z olbrzymimi kosztami. Z danych spółki PL 2012 wynika, że przygotowania pochłoną w sumie 70 miliardów złotych. Sama Warszawa na inwestycje związane z mistrzostwami wyda 20 miliardów.

Stolica Polski przeznaczy na Euro 2012 prawie dwa razy większą kwotę, niż Londyn na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku Jednak Anglicy nie muszą tak bardzo inwestować w infrastrukturę, bo mają odpowiednią od lat.

Choć Warszawa oszczędzać nie zamierza, i tak co trzeci mieszkaniec stolicy uważa, że przeznaczone środki są niewystarczające. Mimo to wśród Polaków panuje optymizm i wiara w to, że uda się nam zorganizować dobre mistrzostwa. 91,6 procent ankietowanych przez Pentagon Research uważa, że Euro 2012 to szansa na rozwój kraju.

77 procent badanych twierdzi, że Polska wywiąże się z roli organizatora Euro 2012 lepiej niż Ukraina. Tylko 5 procent uważa, że lepsi będą nasi sąsiedzi, a zaledwie 14 procent jest zdania, że Ukraińcy zdążą z przygotowaniem wszystkich czterech stadionów - w Kijowie, Doniecku, Lwowie i Charkowie.

źródło: Metro
zdjęcie: www.gover.pl

logo footer