BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wielkie kontrakty na Euro 2012

W związku z Euro 2012 miasta na potęgę budują drogi, dworce, toalety, wiaty przystankowe, kupują setki autobusów i tramwajów. Wartość niektórych zamówień idzie w miliony złotych.

1580 wiat przystankowych i prawo do umieszczania na nich reklam przez 15 lat - przetarg na tak łakomy kąsek władze Warszawy ogłoszą w przyszłym tygodniu. Ostrzą sobie na niego zęby światowi potentaci na rynku outdoor. Bo choć zwycięzca sam sfinansuje ich produkcję i montaż, to potem będzie czerpać zyski z wszelkich umieszczanych na nich reklam. Łączna wartość kontraktu wynosi 80 mln zł. Stolica na Euro 2012 wymienia nie tylko przystanki. Chce także kupić około 20 nowych toalet publicznych. Planuje wymianę starego taboru tramwajowego.

Poznań przygotowując się do Euro 2012 planuje, że w najbliższych trzech latach wyda 5 mln zł na budowę toalet publicznych. Najwięcej pieniędzy pochłoną inwestycje w przebudowę ulic, budowę rond w centrum miasta i budowę zintegrowanego centrum komunikacji. Przebudowa dworca kolejowego ma kosztować 42 mln zł. Odnowione zostaną trzy perony, odrestaurowane wiaty i zamontowane windy.

718 mln zł na nowe autobusy, tramwaje i wymianę trakcji tramwajowej wyda Gdańsk, a 220 mln zł przeznaczy Wrocław na inwestycje związane z transportem.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.wiaty.net

logo footer