BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 w sześciu miastach

Niemiecka gazeta "Kicker" donosi, iż Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku odbędą się w sześciu, a nie jak planowano - ośmiu miastach.

Według informacji uzyskanych przez niemieckich dziennikarzy, mimo ultimatum ws. budowy stadionów i infrastruktury dla Ukrainy, którego termin Michel Platini wyznaczył na połowę czerwca, decyzja ws. miast-gospodarzy już zapadła.

Euro 2012, które potrwają od 9 czerwca do 1 lipca 2012 roku, odbędą się w sześciu miastach. Tak wynika z doniesień niemieckiej gazety "Kicker".

Jeśli chodzi o Polskę, wszystko jest jasne - mistrzostwa odbędą się we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Na Ukrainie wielkie kłopoty występują jednak przy budowie stadionów i infrastruktury w Charkowie oraz Lwowie. W "grze" zostaną zatem jedynie Kijów oraz Donieck.

Prezydent UEFA jeszcze niedawno zapewniał, że nie bierze pod uwagę innych rozwiązań i wierzy, iż Ukraina zdąży z przygotowaniami do Euro 2012. Według niemieckiego magazynu, decyzja o odrzuceniu kandydatur dwóch ukraińskich miast już zapadła.

Michel Platini mówi, że to była oczywiście opcja, aby Polska miała sześć miast na Euro. Być może UEFA zdecyduje się na zaproponowanie organizacji Euro w dwóch miastach - Węgrom lub Niemcom - mówił prezydent europejskiej federacji. Podkreśla, że na razie o tym nie myślimy. Ufamy zapewnieniom, że Ukraina wykona wszystkie niezbędne prace i Euro 2012 odbędzie się we wszystkich planowanych miastach.

źródło: www.onet.pl
zdjęcie: Reuters

logo footer