BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe krzesełka na Euro 2012

Spółka Euro Poznań 2012 zaprezentowała nowe krzesełka, na których wkrótce zasiądą kibice na Stadionie Miejskim. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się ich montaż.

Spółka Euro Poznań 2012 w porozumieniu z wykonawcą stadionu już kilka miesięcy temu podjęła decyzję, by Stadion Miejski wyposażyć nie w tzw. krzesełka kubełkowe, ale w znacznie bardziej komfortowe i droższe - krzesełka składane. Wszystkie będą w jednolitym, niebieskim kolorze.

To krzesełka typu "Stuttgart", nowoczesne i sprawdzone na obiektach w kraju i za granicą. Są bardziej trwałe od krzesełek kubełkowych, łatwiej jest je utrzymać w czystości. I komfort też jest nieporównywalny. Dochodzą też sprawy ewakuacyjne - przy składanych krzesełkach, kibice mogą szybciej opuścić trybuny, powiedział Ryszard Dembiński, prezes spółki.

Na nowych stadionach nie montuje się już krzesełek typu kubełkowego. Wszystkie stadiony budowane na Euro 2012 będą wyposażone w krzesełka składane, dodał Dembiński.

Montaż nowych krzesełek rozpocznie się na nowo wybudowanych trybunach (nr 1 i nr 3) w przyszłym tygodniu i potrwa do końca czerwca. Z kolei do końca sierpnia na drugiej i czwartej trybunie zdemontowane zostaną stare siedziska i wymienione na nowe.

Składane krzesełka są znacznie droższe od kubełkowych, ale jak wyjaśnił Dembiński, znalazł się sponsor, który pokryje różnicę w kosztach. Dodatkowo sponsor pokryje koszty wymiany krzesełek na drugiej i czwartej trybunie. Pierwotnie zakładaliśmy montaż 28 tysięcy krzesełek tylko na nowych trybunach. Teraz ich będzie 43 tysiące, podkreślił Dembiński.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer