BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gdzie zagrają polskie grupy na Euro 2012?

Podczas Euro 2012 będziemy mieć grupę warszawsko-wrocławską, ale reprezentacja Polski nie zagra na Dolnym Śląsku. Wszystkie jej mecze podczas mistrzostw odbędą się na Stadionie Narodowym.

Dwie polskie grupy Euro 2012 będą grały w Warszawie i we Wrocławiu oraz w Gdańsku i Poznaniu. Pewne jest także, że jeden z ćwierćfinałów odbędzie się w Trójmieście. Na razie nie ma co komentować, bo UEFA ostateczną decyzję podejmie dopiero po wakacjach, powiedział szef Euro 2012 Polska Adam Olkowicz.

Jeśli prace przygotowawcze na Ukrainie nie posuną się znacząco do przodu, to UEFA może większą cześć mistrzostw przenieść do Polski. Decyzja o rozgrywaniu meczów przez jedną z grup w Warszawie i we Wrocławiu stworzy pewne problemy dla kibiców rywali reprezentacji Polski. Czeka ich bowiem przemieszczanie się na trasie, którą pociągi w tej chwili pokonują ponad pięć godzin. Do Euro 2012 ten czas ma zostać skrócony do 4,5 godziny. Docelowo ta trasa ma być pokonywana przez superszybkie pociągi w 1,5 godziny, ale dopiero za 10 lat.

PKP przyznaje, że nie zdąży do mistrzostw zmodernizować w całości żadnej z tras między miastami gospodarzami mistrzostw. Prace zostaną ukończone dopiero w 2014 roku. W czasie Euro 2012 będą trwać remonty na trasach z Warszawy do Gdyni i Wrocławia.

Kibice, żeby nie tracić czasu, będą więc wybierać połączenia lotnicze. Na razie monopolistą na trasie Warszawa - Wrocław jest LOT. Już wielu przewoźników planowało jego złamanie, ale do tej pory nic z tego nie wyszło. W czerwcu zeszłego roku na tej trasie miały latać tanie linie szwedzkiego przewoźnika Sverigeflyg. Lot miał kosztować 160 zł. Do uruchomienia tego połączenia jednak do tej pory nie doszło. Do 2012 r. modernizacja trasy poznańsko-gdańskiej nie jest w ogóle planowana .

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer