BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dla kibiców na Euro 2012 zabraknie miejsc w hotelach

Polska spełni wymagania UEFA odnośnie bazy hotelarskiej przed EURO 2012. Problem z miejscami hotelowymi mogą mieć jedynie kibice - wynika z raportu sporządzonego przez międzynarodową firmę doradczą na rynku nieruchomości Cushman & Wakefield.

W polskich miastach , w których zostaną rozegrane Mistrzostwa Euro 2012, dostępnych jest obecnie około 38 870 miejsc noclegowych w hotelach (około 20 170 pokoi). Ponad połowa z nich przypada na Warszawę, gdzie rozegrany zostanie mecz otwarcia, ćwierć­finał i półfinał.
Zdaniem C&W nie powinno być też problemów z zakwaterowaniem drużyn piłkarskich. Z 16 centrów pobytowych, które zostały najlepiej ocenione przez
Spółkę PL.2012, 12 już dysponuje obiektami hotelowymi spełniającymi standardy UEFA.

Problem może być w przypadku kibiców. Podaż pokoi w hotelach prawdopodobnie nie zaspokoi popytu ze strony wszystkich fanów piłki nożnej. Nie oznacza to jednak braku możliwości zakwaterowania dla tej grupy gości. Do ich dyspozycji pozostają miejsca noclegowe w innych obiektach, takich jak apartamenty
i kwatery prywatne, motele, pensjonaty czy ośrodki wczasowe.

Stan bazy hotelowej w miastach gospodarzach Euro 2012 w styczniu 2010 r.:

  • Warszawa - 20 740 miejsc noclegowych (10 680 pokoi),
  • Poznań - 4 760 miejsc noclegowych (2 520 pokoi),
  • Wrocław - 6 650 miejsc noclegowych ( 3 490 pokoi),
  • Trójmiasto - 6 720 miejsc noclegowych ( 3 480 pokoi).

Turystów, którzy będą korzystać z polskiej bazy hotelarskiej podczas Euro 2012, można podzielić na trzy grupy: tzw. Rodzinę UEFA, drużyny piłkarskie oraz kibiców. Można przyjąć, że Polsce uda się spełnić kryteria UEFA dotyczące bazy noclegowej dla organizatorów, działaczy i VIP-ów czyli tzw. Rodziny - mówi Dorota Malinowska, Konsultant ds. nieruchomości hotelowych z Cushman & Wakefield.

źródło: www.hotmoney.pl
zdjęcie: www.pl.hotels.com

logo footer