BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadiony, autostrady i energetyka tematem EEC 2010

Drugi dzień katowickiego kongresu upłynie pod znakiem dyskusji na temat największych krajowych inwestycji, które obecnie są w fazie realizacji: budowy dróg i nowoczesnych stadionów na piłkarskie mistrzostwa Euro 2012.

Na budowę nowych stadionów przed Euro 2012 wydajemy miliardy złotych. Nie ma się czemu dziwić - to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie oglądana przez setki milionów widzów, której wpływ na krajową gospodarkę jest nie do przecenienia.

Czy pieniądze wpompowane w budowę obiektów się zwrócą? Co stanie się z nowoczesnymi stadionami po zakończeniu wielkiej imprezy? Będą tętnić życiem czy wręcz przeciwnie? Czy zarządzający stadionami mają już opracowane plany i strategie funkcjonowania obiektów po Euro 2012? I jak wyglądają doświadczenia innych państw wcześniej organizujących tego typu zawody?

Na te i inne pytania odpowiedzą goście porannego panelu dotyczącego infrastruktury sportowej po Euro 2012. Wśród uczestników dyskusji są m.in.: Marcin Herra, prezes zarządu spółki PL.2012, Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, a także reprezentanci miast gospodarzy piłkarskich mistrzostw. Oprócz planów przedstawiony będzie też aktualny stan prac na budowie stadionów oraz ich wpływ na rozwój infrastruktury.

O Polsce mówi się, że jest obecnie największym placem budowy w Europie, a wszystko przez budowane właśnie autostrady i drogi ekspresowe. Temu zagadnieniu będzie poświęcony jeden z paneli dyskusyjnych, na którym poruszane będą m.in. tematy źródeł finansowania, sposobów pobierania opłat, stanu zaawansowania prac i sytuacji na rynku budowlanym. Wśród zaproszonych gości oprócz ekspertów i przedstawicieli największych drogowych konsorcjów jest minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

źródło: www.wyborcza.biz

logo footer