BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza przetarg na operatora gdańskiego stadionu

Na budowanym w Gdańsku stadionie piłkarskim na mistrzostwa Euro 2012 trwa montaż konstrukcji stalowej. Jutro ma zostać ogłoszony dwuetapowy przetarg na przyszłego operatora PGE Areny, którego zwycięzca powinien być znany w lipcu.

Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem. W lipcu zamierzamy zakończyć montaż konstrukcji stalowej i prawdopodobnie 24 lipca dokonamy uroczystego zawieszenie wiechy. Wtedy także powinniśmy znać już operatora PGE Arena Gdańsk, który dostanie ten obiekt w dzierżawę. Niedługo powinna ruszyć także przebudowa ulicy Żaglowej, która to inwestycja zdecydowanie poprawi skomunikowanie stadionu z centrum miasta, powiedział rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012, Michał Kruszyński.

Konstrukcja stalowa gdańskiego stadionu, która jest podstawą fasady oraz dachu tego obiektu, składa się z 82 wręg. Każda z nich waży 66 ton i ma długość 100 metrów i to właśnie na nich zainstalowane zostaną charakterystyczne płyty poliwęglanowe o różnych odcieniach bursztynu. W piątek 2 kwietnia postawiony został pierwszy pionowy element i przez dwa miesiące zamontowano 12 kompletnych wręg.

Do rozpoczęcia prac przygotowuje się również toruńska firma Trias S.A., która na początku marca wygrała przetarg na przygotowanie, realizację i eksploatację systemów teletechnicznych PGE Arena Gdańsk. Sumę kontraktu to 87,718 mln złotych.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, a jej zakończenie zaplanowano na 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców, którzy pierwszy piłkarski mecz zobaczą latem 2011 roku. Są plany, aby na inaugurację PGE Arena Gdańsk doszło do konfrontacji Lechii Gdańsk z Juventusem Turyn. Byłby to symboliczny rewanż za mecz w Pucharze Zdobywców Pucharów, który rozegrany został 28 września 1983 roku. Wtedy lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali 3:2.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer