BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa hala sportowa w Bydgoszczy

Przy Zespole Szkół nr 15 w Bydgoszczy rozpoczyna działalność nowoczesna hala sportowa wybudowana dzięki wsparciu samorządu województwa.
To jedna ze stu inwestycji związanych z rozbudową bazy sportowej w regionie, które wsparł w tym roku urząd marszałkowski.

W ramach inwestycji powstała sala gimnastyczna o wymiarach areny 25 na 44 m z widownią na około 200 miejsc, a także siłownia, sala do ćwiczeń stacjonarnych oraz pomieszczenia szatniowo-socjalne. Całkowity koszt budowy hali sportowej wyniósł 10,2 mln zł. W 2009 r. wsparcie samorządu województwa na to przedsięwzięcie wyniosło 1,9 mln zł. W tym roku na dokończenie inwestycji poszło 1,1 mln zł.

Nie jest to jedyna inwestycja sportowa, na realizację której władze miasta otrzymają w tym roku wsparcie z urzędu marszałkowskiego. Dofinansowanie trafiło też na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Powstaje sala o powierzchni areny prawie 800 mkw., siłownia oraz pomieszczenia szatniowo-socjalne. W ubiegłym roku samorząd województwa przeznaczył na budowę obiektu ponad milion złotych. W tym roku wsparcie wyniosło 741 tys. zł.

Prawie dwa miliony złotych z budżetu województwa trafi na budowę sztucznego lodowiska, które powstanie przy klubie sportowym Gwiazda w Bydgoszczy. W ramach inwestycji, której realizacja zakończy się w tym roku, powstanie sztuczne lodowisko o wymiarach 30 na 60 m, widownia na około 300 miejsc oraz zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt będzie przeznaczony dla zawodników hokeja na lodzie, hokeja na rolkach oraz łyżwiarzy figurowych.

Samorząd województwa przeznaczył też wsparcie na budowę kolejnych trzech orlików w Bydgoszczy. W ramach realizacji poprzednich edycji programu „Moje boisko - Orlik 2012”, dzięki wsparciu samorządu w Bydgoszczy uruchomiono osiem orlików.

Od dwóch lat konsekwentnie realizujemy program rozbudowy bazy sportowej w Kujawsko-Pomorskiem. Modernizujemy zaniedbaną infrastrukturę sportową oraz wspieramy gminy i powiaty w budowie hal sportowych, stadionów i boisk, mówi marszałek Piotr Całbecki.

Uroczyste otwarcie hali 11 czerwca br.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: UMWKP

logo footer