BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nazwa lwowskiego stadionu na sprzedaż

Nazwa stadionu budowanego we Lwowie na Euro 2012 może zostać wybrana w wyniku przetargu. Jest już kilka ofert od firm, które są gotowe ubiegać się o to.

Gdy wybudujemy stadion, wyniknie kwestia jego utrzymania. Takie obiekty zazwyczaj nie są dochodowe. Dlatego sprzedaż prawa do nazwy stadionu może być jednym ze źródeł jego finansowania, powiedział Sadowy na briefingu dla dziennikarzy. Według Sadowego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Codziennie pracuje 400 osób na dwie zmiany. Dziś 60 procent pracowników na stadionie - to lwowianie. Cały czas o to walczyliśmy - by nasi robotnicy tam pracowali, zdobywali doświadczenie i dostawali przyzwoitą pensję, dodał burmistrz Lwowa.

Według dyrektora firmy budującej lwowski stadion Wasyla Ogorodnyka, do końca tego tygodnia zostanie zakończona budowa monolitycznych belek pod pierwszy poziom stadionu, a już 18 czerwca rozpocznie się montaż podstawy po krzesełka na trybunach. Tego samego dnia rozpocznie się budowa pięciopiętrowego budynku na zachodniej trybunie, w którym będzie się mieściło centrum administracyjne obiektu.

Pod koniec maja rząd Ukrainy przekazał na budowę stadionu we Lwowie 168 mln hrywien (ok. 21,2 mln dolarów).

źródło: PAP
zdjęcie: www.kamera2012.eu

logo footer