BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Oficjalna strefa kibiców na Euro 2012 powstanie we Lwowie

Przed piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012 we Lwowie powstaną cztery tzw. strefy kibiców, ale tylko jedna z nich, na Prospekcie Wolności w centrum miasta, będzie miała oficjalny status i autoryzację UEFA.

W centrum planuje się jeszcze dwie strefy kibiców - na lwowskim Rynku i na placu, gdzie znajduje się pomnik Iwana Franko. Czwartą zaplanowano na terenie największego kompleksu mieszkaniowego Sychiw. Organizatorzy przewidują, że wszystkie cztery będą mogły pomieścić około 70 tysięcy kibiców.

Dyrektor departamentu "Euro-2012" Lwowskiej Rady Miejskiej Oleg Zasadny wyjaśnia, że pozostałe strefy kibica, poza oficjalną na Prospekcie Wolności, będą ewentualnie wykorzystane w wypadku bardzo dużego zainteresowania fanów. Trwają prace nad planami optymalnego funkcjonowania tych punktów, z wykorzystaniem doświadczeń z "próbnej fan zony", która powstała we Lwowie, na placu Iwana Franki, z okazji odbywających się w RPA piłkarskich mistrzostw świata. Fan Park mundialu, mogący pomieścić pięć tysięcy osób, otwarty został 11 czerwca i czynny będzie przez miesiąc, do zakończenia mistrzostw świata.

Na terytorium Fan Parku, oprócz oglądania meczów na dużym ekranie, o rozmiarze 6 na 8 metrów, można pograć w mini-piłkę nożną, pomalować się w strefie face-artu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy interaktywnych banerach, spróbować swych sił w wirtualnej grze "Precyzyjny strzał". Porządku pilnuje 75 wolontariuszy, a milicja ma interweniować tylko w wyjątkowych przypadkach.

Lwowski Fan Park jest równocześnie poligonem doświadczalnym dla wszystkich służb, które będą zaangażowane podczas Euro 2012. Doświadczenia zdobywają w tej sposób wolontariusze, służby porządkowe, medyczne, transportowe, a także handlowcy, którzy otworzyli tam szereg punktów gastronomicznych i małych sklepików.

Ze względów bezpieczeństwa organizatorów strefy dla kibiców zabronili wnoszenia na jej teren niebezpiecznych przedmiotów, a przy wejściu przeprowadzana jest kontrola. Na terenie lwowskiego Fan Parku nie prowadzi się sprzedaży napojów alkoholowych, a osoby będące pod wpływem alkoholu nie są wpuszczane.
źródło: PAP
zdjęcie: www.portalkibica.pl

logo footer