BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konkurs "Kolorowe Boiska" rozstrzygnięty

Małe szkoły mają za mało uczniów by móc liczyć na "Orlika", bo znajdują się w malutkich miejscowościach, których nazwę niewielu zna. Dla takich jednak szkół został zorganizowany ogólnopolskiego konkurs "Kolorowe Boiska", w którym główną nagrodą jest zbudowanie boiska sportowego.

Zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych, które przedstawiają ich wymarzony obiekt sportowy. W konkursie "Kolorowe Boiska" brała udział między innymi Szkoła Podstawowa w Dzbeninie. Dzieci wykonały projekt plastyczny, który na tyle spodobał się firmie Tamex (partner konkursu), iż postanowiła ona nagrodzić właśnie tę szkołę dwiema nowymi bramkami piłkarskimi. Przedstawiciele firmy Tamex przekazali również nowe piłki na rzecz szkoły.

Jury konkursu (w którym zasiadała m.in. aktorka Anna Dymna), choć znało zwycięzcę, zdradziło jego nazwę dopiero w dniu zakończenia roku szkolnego. Nagroda główna trafiła do jednej ze szkół na Lubelszczyźnie. Również wyróżniona szkoła w Dzbeninie została poinformowana o nagrodzie tuż przed przed przyjazdem przedstawicieli firmy Tamex - Roberta Burzyckiego i Natalii Dąbrowskiej. Można sobie wyobrazić zaskoczenie uczniów i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dzbeninie gdy na zakończeniu roku pojawili się tajemniczy goście i oznajmili o wspaniałej nagrodzie.

Choć zadaniem konkursowym było narysowanie swojego wymarzonego boiska, to wśród nagrodzonych prac nie ma ani jednego zwyczajnego kolorowego rysunku. Za to można zobaczyć ogromne wykonane przez uczniów maskotki drużyn, boiska i piłkarzy wyrzeźbionych ze styropianu, modeliny i innych materiałów.

Organizatorzy konkursu byli zaskoczeni, że niektóre prace były tak duże i skomplikowane.Nie można ich było wysłać, dlatego były przywożone w częściach i składane przez rodziców na miejscu.

Zwycięska szkoła dostała własne nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe. Dla placówek, które liczą często 300 i mniej uczniów, a więc nie mogą starać się o "Orlika", to jedyna szansa na taki obiekt.

Najfajniej pomaga się tym, którzy mają marzenia i tym, którzy naprawdę coś robią, dodaje Anna Dymna, jurorka konkursu, nam, dorosłym się wydaje, że już wszystko wiemy. A tu stajesz przy takiej pracy i przypomina Ci się jak sam marzyłeś. To jest bardzo ważne.

Organizatorami konkursu były firmy Śnieżka i Tamex oraz agencja TFC. 

źródło: www.tv-ostroleka.pl
zdjęcie: www.eostroleka.pl

logo footer