BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Program obserwacyjny 2010 FIFA World Cup w RPA

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RPA są ostatnią wielką imprezą sportową przed organizowanymi w 2012 roku w Polsce Mistrzostwami Europy. Program Obserwacyjny Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw w RPA jest więc ostatnią okazją do zebrania doświadczeń i wymiany informacji z organizatorami Mundialu.

Program Obserwacyjny Komitetu Organizacyjnego skierowany jest do osób odpowiedzialnych za przygotowania dużych imprez sportowych na świecie. Obserwatorzy wezmą udział w warsztatach, prezentacjach i spotkaniach z osobami pracującymi nad przygotowaniem Mistrzostw w RPA (Organising Committee, Miasta Gospodarze, FIFA). Dzięki temu dowiedzą się, jakie problemy i ryzyka mogą wystąpić w trakcie przygotowań oraz jak sobie z nimi radzić.

Taką samą metodę dzielenia się wiedzą, w celu lepszej organizacyjnych kolejnych dużych imprez, stosuje m.in. Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski przygotowując odpowiednie programy dla gospodarzy kolejnych igrzysk olimpijskich.

Z Polski do RPA pojechało 15 osób, które są odpowiedzialne za przygotowania do UEFA EURO 2012TM w Miastach Gospodarzach i Spółce PL.2012. Są to reprezentanci takich obszarów jak np. stadiony i strefy kibica, a także szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Na dziesięciodniowy program pobytu składają się warsztaty w Miastach Gospodarzach i wizytacje miejsc oficjalnych oraz część przygotowana przez Komitet Organizacyjny w Johannesburgu. Uczestnicy programu będą mieli okazję poznać specyfikę Miast Gospodarzy. W każdym z nich odbędą się warsztaty dotyczące zagadnień infrastrukturalnych (przede wszystkim stadiony i infrastruktura komunikacyjna), organizacyjnych (m.in. bezpieczeństwo, strefy kibiców, wolontariat, własność intelektualna itp.) i promocyjnych. Program jest niezwykle intensywny. W związku z tym, że odległości między miastami w RPA są duże, każda z grup w ciągu pobytu przemierzy średnio ok. 1300 kilometrów.

Po powrocie wszyscy delegaci przeanalizują wnioski z obserwacji. Na ich podstawie do 31 sierpnia 2010 r. zostanie sporządzony zbiorczy raport podsumowujący przeznaczony dla wszystkich podmiotów pracujących przy przygotowaniach do UEFA EURO 2012TM. W ten sposób wnioski z obserwacji zebrane przez grupę obserwatorów zostaną również przekazane szerszemu gronu osób w Miastach Gospodarzach i w Spółce PL.2012, a także innych instytucjach pracujących przy przygotowaniu do Turnieju w 2012 roku.

źródło: www.sportbiznes.pl
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer