BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion w Charkowie będzie otwarty w sierpniu

Stadion "Metalist" w Charkowie, jedna z czterech ukraińskich aren piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, jak poinformowała agencja Ukrinform, będzie przekazany do eksploatacji w sierpniu. Do tego właśnie czasu mają zostać usunięte niedociągnięcia wskazane przez ekspertów UEFA.

Co prawda uroczyste otwarcie stadionu w Charkowie odbyło się 5 grudnia 2009 roku, ale usuwanie drobnych usterek oraz rozbudowywanie infrastruktury na stadionie i wokół niego cały czas trwa. Obecnie trwają prace przy budowie dodatkowych wyjść ewakuacyjnych na trybunach północnej i wschodniej, a niedawno ułożona została nowa murawa boiska.

Prace infrastrukturalne w pobliżu stadionu to miedzy innymi budowa ogrodzenia, wewnątrz którego będą mogły przebywać tylko osoby posiadające bilet wstępu na mecz. Prace te prowadzone są zgodnie z terminarzem określonym w programie przygotowań do Euro-2012 i mają być zakończone do sierpnia. Realizowane obecnie projekty uzyskały akceptację i pozytywną ocenę przedstawicieli UEFA.

Obejrzeliśmy na wideo szereg meczów klubu Metalist oraz reprezentacji Ukrainy i doszliśmy do wniosku, że stadion już dziś bez problemów może być areną spotkań podobnej rangi - powiedział przedstawiciel europejskiej federacji Nikolas Marchall podczas ostatniej roboczej wizyty na stadionie "Metalista". - Można powiedzieć, że wiele elementów organizacji pozostaje na niezmiennym, wysokim poziomie, a część zmieniła się zgodnie z postulatami UEFA i to musi cieszyć.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer