BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukończenie Budowy Centrum Handlowo – Rozrywkowego Galeria Malta w Poznaniu

Z wielką przyjemnością informujemy o zakończeniu budowy centrum handlowo – rozrywkowego Galeria Malta w Poznaniu oraz oficjalnym otwarciu obiektu, które odbyło się w dniu 25 marca 2009 roku. Projekt, o wartości 125 milionów Euro, rozpoczął się w sierpniu 2006, a zakończył w marcu 2009.

Inwestor, firma Neinver Polska, wybrała Bovis Lend Lease Polska do realizacji tego kompleksowego procesu budowy na bazie usługi Project Management. Zlokalizowana na wybrzeżach jeziora Malta, Galeria Malta jest doskonałym przykładem nowej generacji centrów handlowych. Obiekt reprezentuje centrum wielofunkcyjne i obejmuje zróżnicowaną kombinację najemców, w tym sklepy odzieżowe, część restauracyjną, sklepy wielko - powierzchniowe, supermarket, kino oraz klub fitness. Trzy-piętrowy budynek obejmuje powierzchnię 153 000 m² oraz parking na 1800 pojazdów. Przed wejściem do galerii znajduje się most łączący Bulwar Nadmaltański z głównym wejściem co centrum Malta. Budynek skonstruowany jest ze szkła oraz stali, a wokół niego znajdują się miejsca na rozrywkę i wypoczynek.

Galeria Malta w Poznaniu została wyróżniona za wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez uzyskanie tytułu zwycięzcy w krajowym konkursie “Bezpieczny Budynek roku 2007” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Polsce.

“Prawidłowe przygotowanie inwestycji z odpowiednią ilością czasu poświęconą na omówienie standardów oraz procedur z generalnym wykonawcą (Hochtief) umożliwiło doskonałą komunikację, zrozumienie oraz wdrażanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa dostępnego na rynku” – komentuje Jan Żyborski, Dyrektor Operacyjny w Bovis Lend Lease Central and Eastern Europe.

Tadeusz Blecha, Dyrektor Naczelny Bovis Lend Lease Polska dodaje: “w trakcie realizacji tego projektu, Bovis Lend Lease w pełni zastosował Globalne Minimalne Wymagania BLL dotyczące bezpieczeństwa wykonywanie robót w fazie Planowania oraz Budowy (GMR) w pełni zrozumiałych dla Neinver i Hochtief (GC), co w znacznej mierze przyczyniło się do osiągnięcia wysokiego poziomu bezpieczeństwa na budowie. Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu“. “Malta jest doskonałym przykładem braku kompromisu w bezpieczeństwie na budowie projektu zrealizowanego zgodnie z założeniami budżetowymi i harmonogramowymi” – dodaje Maciej Błaszczyszyn, Dyrektor Projektu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Iwona Zugaj, BD Assistant Bovis Lend Lease Poland
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

logo footer