BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zmiany w harmonogramie budowy Stadionu Narodowego

Narodowe Centrum Sportu poinformowało o przesunięciu terminu zakończenia głównej konstrukcji stalowej Stadionu Narodowego w Warszawie z czerwca na lipiec 2010 roku. Jednocześnie zostanie utrzymany termin zakończenia budowy zadeklarowany UEFA, czyli czerwiec 2011 roku.

W kwietniu NCS otrzymało wniosek generalnego wykonawcy, Konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., PBG S.A i HYDROBUDOWA POLSKA S.A., o przesunięcie terminu zakończenia głównej konstrukcji stalowej stadionu. Wniosek został poparty niezależną opinią Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa wskazującą, że wpływ wyjątkowo trudnych warunków panujących zimą 2009/2010 mógł się przełożyć na przesunięcie terminów budowy o łącznie 97 dni.

Narodowe Centrum Sportu, mając na uwadze powyższą ekspertyzę PZIiTB oraz dodatkową opinię prawną, w wyniku prowadzonych z generalnym wykonawcą rozmów, podjęło decyzję o podpisaniu aneksu do umowy i przesunięcie terminu osiągnięcia pierwszego celu kluczowego o 57 dni (z czerwca na lipiec 2010).

Uwzględniając ekspertyzę Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa zaakceptowaliśmy przesunięcie terminu ukończenia konstrukcji stalowej. Jednocześnie oczekujemy pełnej mobilizacji wykonawcy i projektantów oraz zintensyfikowania prac, mówi Rafał Kapler, prezes zarządu NCS. Podtrzymujemy terminy ustalone z UEFA, ponadto w podpisanym aneksie do umowy z generalnym wykonawcą wskazaliśmy wakacje roku 2011 jako termin pierwszych imprez na Stadionie Narodowym w Warszawie.

źródło: www.sportbiznes.pl
zdjęcie: www.tvn24.pl

logo footer