BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy "Orlik" powstanie we Włocławku

We wtorek we włocławskim ratuszu podpisano umowę na budowę obiektu sportowego przy Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kaliskiej. Będzie to dziesiąte już boisko, wybudowane we Włocławku w ciągu ostatnich trzech lat.

Z umowy, która została podpisana przez Andrzeja Pałuckiego, prezydenta Włocławka i Dariusza Kaszubę, właściciela firmy "Kaszub" z Kiełpina, która wygrała przetarg na wykonanie "Orlika" wynika, że nowy zespół boisk zostanie oddany do użytku już za cztery miesiące.

Podobne obiekty znajdują się już przy szkołach podstawowych nr 2,3,10,12 i 19. Zespoły boisk powstały także przy Zespole Szkół Chemicznych oraz w okolicy ulic Norwida i Żurawiej na osiedlu Południe. "Orliki" znajdują się przy Zespole Szkół Elektrycznych oraz obok SP nr 7.

Konkurencja była spora, bowiem do Urzędu Miasta we Włocławku wpłynęło 11 ofert od firm, zainteresowanych budową "Orlika". Firma "Kaszub" wykona to zadanie za 963, 8 tys. zł. - Działamy w budownictwie od 1996 roku, mamy spore doświadczenia przy stawianiu podobnych, sportowych obiektów, zapewniał wczoraj Dariusz Kaszuba.

Satysfakcji nie krył prezydent Andrzej Pałucki podkreślając, że baza sportowa w mieście rozwija się w błyskawicznym tempie.

Nowy obiekt na osiedlu Południe składać się będzie z boiska do piłki nożnej, pokrytego sztuczną trawą, boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 19,1x 32,1 do gry w siatkówkę, koszykówkę, a także badmintona i tenisa. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony, powstanie zaplecze sanitarne, chodniki.

źródło i zdjęcie: www.pomorska.pl

logo footer