BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Oficjalne logo Mistrzostw Europy Gdańsk-Sopot 2011 w Tenisie Stołowym

Motywem przewodnim oficjalnego logo Mistrzostw Europy Gdańsk-Sopot 2011 w Tenisie Stołowym jest rakietka i piłeczka pingpongowa nawiązująca kolorystycznie do fragi Unii Europejskiej i polskich barw narodowych. Mistrzostwa odbędą się w Polsce po raz pierwszy, a patronat honorowy nad imprezą obiął Prezydent RP Lech Wałęsa.

Subtelnie ukazany zarys fal akcentuje geograficzną charakterystykę miejsca, w którym odbędą się Mistrzostwa, a dopełnieniem logo jest naturalnie wkomponowany opis zawodów. Chcieliśmy w nieskomplikowany sposób przekazać wszystkie podstawowe informacje dotyczące Mistrzostw, udało się to dzięki połączeniu kilku symbolicznych elementów – powiedział Rafał Klimczak z agencji reklamowej MG Studio, autor logo.

Logo przygotowano w dwóch wersjach językowych, angielskiej i polskiej, używane będą także jego mutacje kolorystyczne. Przewidziano ponadto wersję zawierającą nazwę głównego sponsora Mistrzostw.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki tenisa stołowego z całej Europy będą rywalizować ze sobą od 8 do 16 października 2011 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej na granicy miast Gdańska i Sopotu. Hala, której otwarcie zaplanowano na sierpień tego roku, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Ten siedmiokondygnacyjny budynek będzie mógł pomieścić nawet 15 000 widzów, został też w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mistrzostwa Europy Gdańsk-Sopot 2011 będą jednocześnie główną imprezą obchodów 80-lecia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

źródło i zdjęcie: www.fit.pl

logo footer