BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W sobotę podpisanie umowy dzierżawy PGE Arena Gdańsk

W sobotę (17 lipca) ma zostać podpisana umowa na dzierżawę PGE Arena Gdańsk. Operatorem stadionu będzie konsorcjum trzech firm - Lechia Operator, SportFive oraz HSG Zander. Kontrakt obowiązywać będzie przez dziesięć lat.

Lechia Operator to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której 100 procent udziałów ma Lechia S.A. Był to jedyny podmiot, który wziął udziału w zorganizowanym przez Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 przetargu na dzierżawę budowanego w Gdańsku Letnicy stadionu piłkarskiego z myślą głównie o mistrzostwach Europy w 2012 roku.

Przyszły dzierżawca będzie ponosił koszty utrzymania obiektu, które szacuje się na około 10-12 milionów złotych rocznie, opłacał roczną dzierżawę w wysokości dwóch milionów złotych netto oraz przekazywał pięć procent z tytułu wszystkich wpływów.

Tydzień po podpisaniu umowy dzierżawy zaplanowano uroczyste zawieszenie wiechy.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, a jej zakończenie zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców, którzy pierwszy piłkarski mecz zobaczą latem 2011 roku.

Są plany, aby na inaugurację PGE Arena Gdańsk doszło do spotkania Lechii Gdańsk z Juventusem Turyn. Byłby to symboliczny rewanż za mecz tych zespołów w Pucharze Zdobywców Pucharów, który rozegrany został 28 września 1983 roku.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer