BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

EURO 2012: Poznański stadion pierwszy oddany do użytku

Pierwszym obiektem, który zostanie oddany do użytku na dwa lata przed mistrzostwami Euro 2012 będzie stadion miejski w Poznaniu. Oficjalne otwarcie obiektu, podczas którego wystąpi Sting, nastąpi 20 września tego roku.

Na rozpoczętą w styczniu 2009 roku modernizację stadionu miasto wydało 713 mln zł. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Na stadionie zostaną rozegrane trzy mecze grupowe Euro 2012.

Będą odbywać się na nim nie tylko wielkie imprezy sportowe. Chcemy promować nasze miasto także poprzez międzynarodowe koncerty i wydarzenia kulturalne. Stadion na Bułgarskiej będzie się do tego typu imprez nadawał idealnie zapewnia Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Poznański stadion może teraz pomieścić prawie 46 tys. widzów. Wszystkie miejsca są siedzące, a 266 jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt wykorzystuje też ekologiczne rozwiązania - będzie gromadził deszczówkę w potężnych, podziemnych zbiornikach. Zebrana w ten sposób woda zostanie wykorzystana do nawadniania murawy boiska i podlewania roślin.

Otwarcie stadionu w Poznaniu będzie nie tylko sportowym, ale również muzycznym świętem. Z tej okazji odbędzie się koncert Stinga, któremu towarzyszyć będzie Royal Philharmonic Concert Orkiestra.

źródło i zdjęcie: www.pb.pl

logo footer