BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy "Orlik" w Oleśnie

Wybudowanie nowego kompleksu sportowego "Orlik" w Oleśnie to już 22 obiekt tego typu na Opolszczyźnie. W tym roku oddanych ich będzie jeszcze 18. Oleski "Orlik" powstał w sąsiedztwie krytej pływalni, która niebawem zostanie oddana do użytku.

Kompleks boisk "Orlik" w Oleśnie, który jest uzupełnieniem oferty sportowo-rekreacyjnej oferowanej mieszkańcom gminy, składa się z boiska piłkarskiego o wymiarach 30x62 metry oraz boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych – piłki koszykowej i siatkowej. Zapleczem dla boisk są dwa niewielkiej wielkości budynki socjalne, mieszczące szatnie, natryski, toalety. Taki gotowy zestaw dostarczyły Zakłady Wyrobów Metalowych w Jerzkowicach. Zaś generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Polan z Praszki, która ma na swym koncie już pięć „Orlików”.

Jak mówił burmistrz Sylwester Lewicki boiska były gotowe już w grudniu 2009 roku, ale trzeba było poczekać z ich otwarciem ze względu na trwającą obok budowę pływalni.

Niebawem ten zakątek Olesna ma szansę stać się terenem usług hotelarsko-rekreacyjnych, pojawił się bowiem inwestor, który chce w sąsiedztwie kompleksu wybudować hotel.

Mimo wakacji i żaru lejącego się z nieba, młodzież na otwarciu „Orlika” w Oleśnie dopisała i zaraz po przecięciu wstęgi wzięła oba boiska we władanie. Odbył się nawet kilkunastominutowy mecz piłki nożnej.

Wicemarszałek Teresa Karol, która przywiozła młodym zawodnikom zestawy piłek sportowych, podkreślała, że rządowo-samorządowy program „Moje boisko – Orlik 2012” pozwala młodym ludziom zadbać o tężyznę fizyczną oraz pożytecznie i bezpiecznie spędzać czas.

źródło i zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer