BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła modernizacja stadionu w Suwałkach

Ruszyła modernizacja stadiony "Wigier" Suwałki przy ul. Zarzecze. Wykonawcą robót jest suwalska firma PRIBO. Zakończenie robót przewidziano na 30 maja 2011 roku.

Realizacja projektu "Rozbudowy Bazy Turystycznej OSiR w Suwałkach wraz z Infrastrukturą Techniczną i Sportowo - Rekreacyjną" jest współfinansowana z funduszy europejskich. Kwota, jaką wesprze projekt Unia, to 11 milionów złotych. Wniosek suwalskich władz samorządowych o dofinansowanie inwestycji konkurował z 26 innymi projektami.

Nowy stadion w Suwałkach musi spełniać wymogi określone przez PZPN. Stanowi to warunek otrzymania licencji na przeprowadzanie rozgrywek pierwszoligowych i w niedalekiej przyszłości organizację turnieju piłkarskiego Mini Euro 2011. Przebudowa obiektu to zaledwie pierwszy etap całego projektu. W planach jest również rozbudowa bazy turystycznej OSiR a także nowe parkingi i centrum caravaningowe.

Koszt całej inwestycji wynosi szacunkowo 273 miliony złotych. Realizację pierwszego etapu projektu wyceniono na ponad 20 milionów złotych. 50 proc. tej sumy ma wyasygnować marszałek ze swojego budżetu. Prace przewidziane w ramach pierwszego etapu modernizacji stadionu w Suwałkach obejmą przebudowę płyty głównej stadionu miejskiego. Podgrzewana murawa umożliwi rozgrywki sportowe nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Dodatkowo, nowe oświetlenie rozwiąże problem gry w godzinach popołudniowych i wieczornych. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się wjazd na teren obiektu, powstanie zaplecze sportowo - rekreacyjne. W budynku o pow. 2,3 tysiąca m2 znajdować się będą szatnie dla sportowców, łazienki, pomieszczenie odnowy biologicznej, pomieszczenia dla VIP-ów, sędziów oraz centrum medialne.

Bezpośrednio o bryłę budynku będą opierać się zadaszone trybuny, mieszczące na dwóch poziomach łącznie 1110 osób. Jeśli zaś chodzi o elementy rekreacyjne, projekt przewiduje budowę centrum caravaningowego (parkingi dostosowane do przyczep oraz zlewnię na nieczystości).Drugi etap modernizacji miejskiego stadionu obejmie przebudowę starych trybun, jak również boisk bocznych (treningowych).

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.suwalki24.pl

logo footer