BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Jarocinie powstała nowa hala sportowa

17 lipca w Jarocinie do użytku została oddana kolejna hala widowiskowo-sportowa. Koszt budowy budynku wyniósł 14,2 mln zł. Z kompleksu korzystać będą głównie uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, z którą nowy obiekt został połączony specjalnym łącznikiem.

Uroczystości oddania do użytku nowej hali sportowej w Jarocinie poprzedziło zwiedzanie całego budynku w którym, oprócz sali widowiskowo-sportowej z trybunami, mieści się jeszcze fitness club, pomieszczenia do gry w squash’a, gabinety fizykoterapii, masażu i rehabilitacji.

Od kilku lat realizujemy politykę inwestowania w edukację naszych dzieci i młodzieży tak, aby nasze kolejne pokolenia miały lepszą przyszłość. Chcemy, żeby miały one lepsze wykształcenie i lepszą przyszłość nie tylko w przedmiotach ścisłych czy umysłowych, ale żeby fizycznie byli przygotowani w dorosłe życie, podkreślił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Myślę, że najważniejsze jest inwestowanie w młode pokolenie. Moim zdaniem jest to długofalowe i najważniejsze zadanie naszej gminy,dodał.

Z boisk będą korzystać głównie uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, z którą nowy obiekt został połączony specjalnym łącznikiem. Ale hala jest dostępna również dla mieszkańców Jarocina.

Jest to kolejna hala sportowa jaka powstała w ostatnim czasie w Jarocinie. Jednak projekt budowania nowych budynków sportowych zostanie niedługo zakończony Każda szkoła powyżej 200 osób będzie miała własną halę sportową - zapewnia włodarz Jarocina. Obecnie budowany jest obiekty przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie i przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Witaszycach.

Na otwarciu nowej hali sportowej w Jarocinie był obecny m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak. Koszt budowy budynku, który mieści się na obiektach spółki Jarocin-Sport wyniósł 14,2 mln zł.

źródło: www.jarocin.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.jarocinsport.pl

logo footer