BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

EURO 2012: wspólna oferta polskich i ukraińskich kolei?

Polskie i ukraińskie koleje pracują nad wspólną ofertą na Euro 2012. Wspólna oferta była jednym z tematów spotkania szefów dwóch spółek w Warszawie. Firmy planują przygotować na mistrzostwa Europy w piłce nożnej specjalną ofertę połączeń kolejowych między głównymi miastami Polski i Ukrainy.

Jak poinformował Michał Wrzosek, Grupa PKP była reprezentowana przez prezesa PKP SA Andrzeja Wacha, a Koleje Ukraińskie - przez dyrektora generalnego Michaiła Kostiuka.

Firmy planują przygotować na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które w 2012 r. odbędą się w Polsce i na Ukrainie, specjalną ofertę połączeń kolejowych między głównymi miastami Polski i Ukrainy. Pociągi, które będą jeździły na tych trasach, mają wykorzystywać automatyczny system zmiany rozstawu kół w wagonach ze standardowego na szeroki. Jak poinformował rzecznik, od zeszłego roku na trasie Wrocław - Kraków - Lwów - Wrocław działa połączenie PKP Intercity z wykorzystaniem takiego systemu.

Kolejarze szacują, że podstawowymi kolejowymi przejściami granicznymi między Polską a Ukrainą podczas mistrzostw będą przejścia w Dorohusku i Medyce. Obie strony przygotowują odpowiednią liczbę pociągów do obsługi połączeń przez te przejścia, które zapewnią skomunikowanie ze sobą, na stacjach granicznych, pociągów łączących miasta gospodarzy mistrzostw w obu krajach, poinformował Michał Wrzosek.

źródło i zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer