BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa hala sportowa w Częstochowie

Budowana nowa hala widowiskowo-sportowa, na 7 tyś. widzów, zostanie otwarta w połowie 2012 roku. W poniedziałek miasto poinformowało o pozyskaniu dodatkowego finansowania tej inwestycji z ministerstwa sportu.

Jak poinformowała Sylwia Bielecka z częstochowskiego magistratu dodatkowe finansowanie to rząd 15 milionów złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Resort sportu zaakceptował takie dofinansowanie ze względu m.in. na wysoki standard obiektu - zgodny z wymaganiami międzynarodowych federacji sportowych, a także zobowiązanie miasta do wykorzystywania hali przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej.

Nowa hala sportowa w Częstochowie powstaje obok stadionu miejskiego - Areny Częstochowa. Pomieści ponad dwukrotnie więcej widzów niż użytkowana obecnie, istniejąca od 22 lat Hala Polonia.

W nowym obiekcie będą mogły odbywać się takie imprezy jak: Siatkarska Liga Mistrzów oraz koncerty. Oprócz tego mają też być tam organizowane targi i wystawy. W hali o całkowitej powierzchni użytkowej 17 tys. m kw. znajdą się pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, badmintona, tenisa ziemnego i stołowego. Można tam będzie też rozgrywać zawody bokserskie i rozgrywki w hokeju na trawie, a na co dzień - prowadzić zajęcia wychowania fizycznego dla młodzieży.

Nowa hala będzie czterokondygnacyjnym budynkiem z wielofunkcyjną salą o wymiarach 58 na 38 metrów. Na widowni będzie mogło usiąść 7,1 tys. widzów (razem z miejscami na trybunach wysuwanych). Budowa rozpoczęła się w marcu tego roku. Inwestycję wykonuje konsorcjum, którego liderem jest spółka UNIBEP, a partnerami: spółka TAMEX Obiekty Sportowe i Studio Projektowe S.P.A.K.

Całkowity koszt hali w Częstochowie sięgnie 70 mln zł. Miasto pozyskało na nią już wcześniej ponad 29,5 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Subregionu Północnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013.

Pod koniec czerwca ministerstwo sportu zakwalifikowało częstochowską halę do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na 2010 r. i postanowiło dofinansować ją kwotą 15 mln zł - w tym roku miasto dostanie z tej kwoty 2 mln zł, w kolejnych latach odpowiednio 8 i 5 mln zł. Dotacja ta umożliwi miastu przesunięcie części środków zarezerwowanych dotąd na budowę hali na inwestycje związane z poprawą dostępności komunikacyjnej nowego obiektu.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.czestochowa.gazeta.pl

logo footer