BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie nowej pływalni miejskiej w Łomży już na jesieni?

W prawie 75% zrealizowana została już pływalnia miejska przy ul. kard. Wyszyńskiego w Łomży. Rozpoczęta w marcu ubiegłego roku, warta 35 mln zł inwestycja, realizowana jest przy wsparciu środkami unijnymi, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Wprawdzie termin zakończenia budowy pływalni miejskiej w Łomży wyznaczony został na marzec 2011 roku, to jednak wykonawca już pod koniec września chce próbnie napełnić główną nieckę basenową wodą, a gotową pływalnię oddać do użytku już w listopadzie br.

Zakończone zostały już prace budowlane przy konstrukcji niecek basenu sportowego, rekreacyjnego i brodzika oraz wszystkich kondygnacji. Prawie w całości zrealizowane zostały także przyłącza i instalacje wodno–kanalizacyjne, kanalizacja deszczowa, a także instalacja centralnego ogrzewania. W 65% wykonana została instalacja solarna. Półmetek przekroczyły prace związane z montażem urządzeń obiegu filtracyjnego, instalacji uzdatniania wody oraz dróg wewnętrznych z miejscami parkingowymi. Trwa montaż wentylacji i klimatyzacji, układane są tynki wewnątrz obiektu. Ku końcowi zbliżają się prace na elewacji. Rozpoczyna się układanie ceramiki basenowej. Rozpoczęto również montaż zbiornika na ciekły azot do kriokabiny.

Podstawowym elementem budowanej przy ul. Kard. Wyszyńskiego pływalni miejskiej w Łomży będzie niecka basenowa o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. W skład pływalni wejdzie także basen sportowo–rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 6x12,5 m z dwoma torami pływackimi z głębokością zmienną od 0,8 do 1,1 m. Przy nim znajdować się będzie część rekreacyjna, wyposażona w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi.

W sąsiedztwie hali basenowej zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze, niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz pomieszczenia dla ratowników. Na piętrze przewiduje się pomieszczenia do odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, komorę krioterapii, solarium infrared, saunę fińską i turecką, grotę solną oraz bufet z zapleczem i zespół kawiarniany. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

źródło i zdjęcie: www.lomza.pl

logo footer