BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lotnisko w Modlinie - kolejny etap budowy

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na budowę głównego punktu kontroli wjazdu na teren portu lotniczego w Modlinie - poinformował w piątek zespół prasowy wojewody. To kolejny etap budowy lotniska, który ma "uzupełnić" warszawski port.

Na terenie byłego lotniska wojskowego ma powstać port regionalny, który będzie wspomagać Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie. Będzie działać 24 godziny na dobę i obsługiwać przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe między portami regionalnymi. Jego przyszłą przepustowość szacuje się na 1,85 mln pasażerów w latach 2010-2014 oraz 23 tys. operacji lotniczych rocznie.

Główny punkt kontrolujący wjazd na teren portu, na którego budowę zezwolił w piątek wojewoda mazowiecki, będzie parterowym budynkiem przeznaczonym dla Służby Ochrony Lotniska. Będzie się składał m.in. ze stanowisk kontroli bezpieczeństwa, biura przepustek, pomieszczeń przesłuchań, hali przejazdowej kontroli pojazdów. Inwestorem jest Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o., który zarządza lotniskiem.

Obecnie trwa przetarg na wykonawcę głównego punktu kontroli. Zakończono już przetargi na budowę i remont budynków lotniska, terminalu pasażerskiego oraz części lotniczej, podało biuro prasowe wojewody.

Inwestycje w porcie lotniczym w Modlinie są ściśle związane z rozbudową infrastruktury pod kątem organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Zostały wpisany do rządowego wykazu przedsięwzięć realizowanych w związku z tym wydarzeniem.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer