BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion we Lwowie będzie oddany do użytku w lecie 2011

Stadion we Lwowie będzie oddany do użytku w lecie 2011 roku. Jak zapewnia szef ukraińskiego komitetu organizacyjnego Markijan Łubkiwski wszystkie opóźnienia w harmonogramie budowy zostały już nadrobione.

Opóźnienia w harmonogramie budowy zostały zdecydowanie nadrobione i zapewniam, że lwowski stadion na EURO 2012 będzie oddany do użytku w lecie przyszłego roku, powiedział szef ukraińskiego komitetu organizacyjnego Markijan Łubkiwski.

Ważną kwestią jest też uporządkowanie terenów przylegających do przyszłej lwowskiej areny, podkreślił po wizycie na stadionie dyrektor spółki "EURO 2012 Ukraina", odpowiedzialnej za organizację turnieju w tym kraju.

Łubkiwski zaprezentował postęp prac na budowie przebywającemu we Lwowie wicepremierowi ds. Euro 2012 Borysowi Kołesnikowowi. Wicepremier zauważył, że "postęp jest oczywisty", ale jednocześnie podkreślił, że nie rozpoczęły się jeszcze ważne prace - układanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Zauważalny dla laików postęp nastąpi jesienią, a my już w przyszłym tygodniu zajmiemy się kwestią zagospodarowania terenów naokoło stadionu, powiedział Kołesnikow, zapewniając, że jesienią przyszłego roku na lwowskim stadionie odbędą się pierwsze mecze.

Wicepremier i szef ukraińskiego komitetu organizacyjnego "EURO 2012 Ukraina" przeprowadzili w poniedziałek inspekcję obwodu lwowskiego, zapoznając się ze stanem przygotowań do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Plac budowy lwowskiego stadionu odwiedzić ma niebawem grupa ekspertów UEFA z sekretarzem generalnym tej organizacji Giannim Infantino, która spodziewana jest na Ukrainie 11 i 12 sierpnia.

Obok Lwowa ukraińską część EURO 2012 gościć będą jeszcze trzy miasta - Kijów, Charków i Donieck.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer